Rybolov

Rybník Hejtman

Rybník Hejtman (83 ha) se rozkládá mezi obcemi Chlum u Třeboně a Staňkov. Je to rybník členitý jak charakterem dna, tak i pobřežními partiemi. Největší hloubka u výpustě je 6,5 m. Spodní část a také dno zatopeného koryta je silně zabahněné. Jakmile se dno začne zvedat, je písčité a jen některé břehy jsou kamenité. Okolí celého rybníka je silně rekreačně využívané.
Na rybníku Hejtman se loví především kapr. Místa jeho lovu se během roku mění podle povětrnostních a teplotních podmínek. Vzhledem k tomu, že tento rybník nebyl již 10 let vypuštěn a osazuje se i generační rybou, můžeme zde očekávat i úlovky kapra přes 10 kg. Totéž platí i o ostatních rybách – úhoř, lín, okoun, sumec, štika, candát.
Bližší podmínky viz Místní rybářský řád, kde najdete i ceny povolenek a místa, kde je možno povolenky zakoupit.

Rybník Staňkov

Hráz Staňkovského rybníka se nachází přímo v obci Staňkov. Pod hrází se rozprostírá tzv. hlavní jezero. Jakmile se rybník stočí doprava k rakouské hranici máte před sebou 6 km vodní plochy obklopené jen krásnými lesy. Se svými 273 ha je to největší rybník v ČR co do objemu zadržené vody. U hráze má hloubku 14 m, ještě u rakouských hranic se může pyšnit 7 metry. Přes tyto velké hloubky je díky rozsáhlým mělkým zátokám a porostům rákosí brzy prohřátý, a proto se v něm daří všem druhům ryb.
Z důvodu opravy hlavní výpustě byl rybník na podzim 2000 zčásti vypuštěn. Na jaře 2001 byl rybník nasazen i generační rybou, takže zde můžeme očekávat i úlovky kapra a tolstolobika přes 10 kg. Totéž platí i o ostatních rybách – úhoř, lín, sumec, štika, candát. Staňkovský rybník je také známý svými kapitálními okouny.
Bližší podmínky viz Místní rybářský řád, kde najdete i ceny povolenek a místa, kde je možno povolenky zakoupit.

rekreace-chlum-u-trebone-04

NOVINKY

KONTAKT

RS PASÁŽ s.r.o.
David Přenosil
Elišky Krásnohorské 16
415 01 Teplice
Tel.: 606 344 719
Website: http://www.rspasaz.cz
Email: prenosil.david@gmail.comPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Facebook

Facebook

Instagram

Instagram